Pravidla

Z Soul Story Gaming Wiki


Obecná pravidla[editovat | editovat zdroj]

Naše sociální sítě[editovat | editovat zdroj]

Discord

Instagram

Facebook

Youtube

Jak se připojit na soul Story Gaming[editovat | editovat zdroj]

 1. Přečti si naše pravidla a pokud něčemu nerozumíš, kontaktuj někoho z našeho Community týmu 1, rádi ti poradí.
 2. Vyplň nám jednoduchý formulář 2, abychom se trochu poznali, nemusíš čekat na schválení .
 3. Připoj se na náš Discord server 10 a v místnosti #žádost-o-pohovor si dle vzoru požádej o krátký vstupní pohovor, kde si ověříme, že znáš naše pravidla a rozumíš jim.
 4. Připoj se do audio místnosti “Čekárna Pohovor” na našem Discordu (kdykoliv odpoledne/večer).
 5. Vyčkej ve výše zmíněné místnosti, pokud bude k dispozici někdo z Community Teamu, přizve si tě na pohovor. V případě dlouhého čekání zkus kontaktovat někoho z “Whitelist Testerů 1” na našem Discord 10 serveru.
 6. Pokud jsi prošel pohovorem, můžeš se připojit na náš server. Jak se připojit na Soul Story Gaming FiveM server Po neúspěšném ústním pohovoru je možné znovu opakovat minimálně za dobu určenou zkoušejícím.

Tresty (Bany)[editovat | editovat zdroj]

[1] Pokud jste byl zabanován/a a nevíte proč, nebo máte důkazy o své nevinně či jiné polehčující okolnosti, obraťte se na forum do sekce Žádosti o unban 5.

[2] Pokud jste zabanován/a, je zakázáno založit si nový účet.

[3] Zákaz jakéhokoliv obcházení banů.

[4] U hráče trestaného za prohřešky související s obcházením mechanik hry a ekonomiky může být současně s trestem odebrán majetek, nebo jeho část.

[5] Každý hráč, který dostane ban za jakýkoliv prohřešek, musí po vypršení banu nebo po unbanu projít znovu pohovorem.

Vedení - Admin Team[editovat | editovat zdroj]

[1] Komunikace - Pokud potřebujete pomoc ve hře (bug) či řešíte porušení pravidel, vždy se obracejte na admin ticket na Discordu v místnosti #podpora-navrhy, popř. člena admin teamu, který má dané věci na starost – viz seznam 16. Je zakázáno urgovat řešení a spamovat soukromé zprávy.

[2] Vedení - Pokud se hráč radí s admin týmem, nebo se účastní běžného řešení nějaké záležitosti či pohovoru, obsah této porady může streamovat či nahrávat pouze s povolením AT.

[3] Rozhodnutí Rozhodnutí admina se musí respektovat. Pokud se jedná o situaci v RP nebo jde o porušení pravidel, odmlouvání nebo narážky ze strany hráče bude vždy trestáno. Pokud máte podezření na nespravedlivý trest nebo zneužití pravomoci, vysvětlete situaci na foru v žádostech o unban.

[4] Developeři Neoznačujte developery a nepište jim soukromé zprávy na Discordu bez předchozí domluvy. Developeři jsou neustále vytíženi, proto jejich spamování bude trestáno. Pro vaše požadavky využívejte příslušnou Discord roomku (#admin-help) a fórum. Pokud máte technický problém a ve hře vám na /report nikdo neodpovídá, použijte ticket.

Komunita[editovat | editovat zdroj]

[1] Advertising - Zakázáno propagovat jiné servery nebo stránky v PM na Discordu, v herních i Discord chatech nebo ve své přezdívce.

[2] Toxicita - Nechovejte se v komunitě nevhodně. Je rozdíl mezi vyjádřením rozdílného názoru a vnucováním svého názoru ostatním lidem. Nesměřujte svůj hněv/frustraci vůči ostatním členům komunity. Pro pomoc s vyřešením vašeho herního problému se obraťte na vedení formou ticketu na Discordu (#podpora-navrhy). Porušení může mít za následek trest či trvalé vyloučení z komunity.

[3] Xenofobie - Neznevažujte a neurážejte jedince jiné rasy, náboženského vyznání, pohlaví, orientace, gender identity. To platí v RP i mimo něj

[4] Zapalování - Veřejné vyjádření způsobem, který účelně podněcuje OOC negativitu vůči ostatním členům komunity nebude tolerováno. Své problémy si vyřešte soukromě, ideálně přímo s protistranou, nebo za asistence člena týmu.

Tresty budou rozhodovány individuálně dle míry útoků a mohou být na škále od menšího napomenutí admina až po trvalé vyloučení z komunity.

[5] Stížnosti - Své stížnosti na porušení pravidel směřujte výhradně do ticketů na Discordu (místnost #podpora-navrhy)

Herní pravidla[editovat | editovat zdroj]

Obecné[editovat | editovat zdroj]

[1] Voice Mixing - Hráči by měli za každou cenu zůstat ve své roli a nekomunikovat OOC do voice chatu. Toto hráč může učinit pouze po vyzvání ze strany admina.

[2] AFKing Nikdy neodcházejte od klávesnice pokuď právě se nacházíte v RP scéně. Pokud potřebujete, dejte o tom vědět ostatním hráčům v okolí pomocí LOOC chat (klávesa T)

Je zakázáno idlování/AFK delší než 10 minut při plném serveru, dále také na zvlášť frekventovaných místech, při sběru drog, ve vězení a podobně. Při zjištění prohřešku budete kicknuti, při opakovaném zjištění vám může být udělen postih.

[3] Odpojení - Zákaz odpojení se z RP akce, zahrnuje okrádání, zatčení, honička aj. Bude bráno jako odmítání hraní RP scény. Pokud máte technické potíže s PC / internetem, pokuste se nám o tom dát nějakým způsobem vědět, jakmile to bude možné.

[4] Invisible Bug - Pokud vám během hraní mizí auta, vypadáváte z auta, nevidí vás ostatní hráči (nebo vy nevidíte je), je nutné provést reconnect, jedná se o rozšířený bug FiveM.

[5] Příkazy pro RP - K úkonům, které nelze popsat pomocí funkcí ve hře, využijte popisu činnosti v chatu pomocí /do a /me (viz základní pojmy výše). Do /do a /me je zakázáno psát své myšlenky, které mohou ovlivnit RP spoluhráčů (=ponoukání k metagamingu), převážně zakazujeme psát “/me Myslí si o něm, že je blbec”, apod.

[6] Inventář - Hráč je povinen do /do přiznat vše, co má aktuálně u sebe, pokud je prohledáván.

Jakékoliv drogy, které má hráč aktuálně u sebe v inventáři, má u sebe i v RP. Každý inventář má omezenou nosnost. V případě, že tyto drogy nemají být použity do RP situace, je potřeba, aby byly uloženy například v úložišti domu, kufru auta či zahozeny.

Je zakázáno, aby si hráč udával vlastní váhu drog. Váha drog je následovná: 1x droga (všechny druhy) = 1 gram | 1x pytel drogy (všechny druhy) = 10 gramů.

[7] DoRPení akce Hráč je povinen hrát a dohrát jakoukoliv RP situaci a případné spory dále řešit s admin týmem na discordu (vždy až po daném RP). Je výslovně zakázáno slovně napadat ostatní hráče nebo sdělovat svůj subjektivní názor na nekvalitní RP (“Hraješ to špatně” … “fail RP” apod.). Povinností hráče je RP zahrát vždy.

[8] Půjčování účtů - Majitel účtu zodpovídá za svůj herní účet a škody jím napáchané. Je zákaz propůjčování vašeho účtu.

[9] Exploiting - Je zakázáno modování a jakékoliv podvádění (např. využívání bugů) ve hře ke vlastnímu či cizímu prospěchu.

[10] Frakční budovy - (interiéry, sídla frakcí, garáže, bary a zábavní podniky,…) jsou uzamčené (i když není viditelný zámek) a nedá se do nich vstoupit v případě, že žádný člen dané frakce není online. V případě, že je alespoň jeden člen frakce online, může danou lokaci zpřístupnit sobě i ostatním hráčům. Tzn. např.: je zakázáno vniknout do garáže LSC, pokud není člen frakce v garáži přítomen, aby ji mohl hráčům zpřístupnit. Vniknutí do objektu za účelem RP důvodů je možné pouze po předchozím schválení adminem.

[11] Report - Nežádejte administrátora o opravu vozidla, revive a teleport. O takovou pomoc můžete zažádat pouze v případě, že se jedná o bug pomocí /report a i zde zvažte jestli je dobrý nápad ho psát a není lepší #ticket.

[12] Možnost nálezů drog po užití v těle hráče

1.) Požití Trávy: Pokud užijete ve hře trávu, možnost nálezu v těle po odběru krve je 24h IRL.

2.) Požití Metamfetaminu: Pokud užijete ve hře Meth, možnost nálezu po odběru krve je 48h IRL.

3.) Požití Kokainu: Pokud užijete ve hře kokain, možnost nálezu po odběru krve je 72h IRL.

PŘÍSNÝ ZÁKAZ LHANÍ DO /DO.

Komunikační kanály[editovat | editovat zdroj]

[1] Discord - musíte být na našem Discord serveru a mít zapnutý Steam, aby jste se mohli připojit. Pro komunikaci ve voice chatu je nutný být připojen na našem Teamspeak serveru soulstory.cz

[2] IC komunikace Je zakázáno využívat k IC komunikaci jiné kanály, než jsou kanály ve hře, kanály na našem Discordu oficiálně označené jako IC a předem schvalené IC Discordy frakcí, na kterých je dozor admina. Jedinou výjimku tvoří IC emaily, které je však nutné kdykoliv v případě potřeby doložit pro prokázání, že skutečně proběhly a byly v IC formátu.

[3] Vysílačky - Pokud mají hráči technické problémy s herními vysílačkami ( /radio ), mohou používat discord voice kanál jako vysílačku do určitých RP akcí k domluvě na delší vzdálenost. Musí však při mluvení používat tzv. doublebind , tedy kromě mluvení na Discordu je potřeba SOUČASNĚ mluvit i ve hře přes voice chat. V případě, že bude u hráčů zjištěno, že komunikují pouze na discordu a ve hře mlčí, nebo dokonce na discordu řeší non-rp záležitosti během akce (stačí říct i krátkou větu, kterou neřeknete ve hře), bude to bráno jako hrubé porušení pravidel v rámci metagamingu.

[4] Discord Twitter - Pravidla pro Discord text room: IC-Twitter NENÍ VÁZÁN K AKTIVNÍ POSTAVĚ NA SERVERU. Stejně jako ve hře, i zde můžete komunikovat formou falešného účtu.

Metagaming[editovat | editovat zdroj]

Cokoliv, co se dozvíš mimo RP a použiješ to ve hře se bere jako Metagaming (př. Koukáš na streamera, co hraje na serveru a uvidíš, jak plánuje vraždu na tvojí osobu. Tvoje postava to prostě neví. Pokud tě někdo nahlásí a prokáže se to bude následovat ban). Komunikace přes TeamSpeak nebo Discord zakázat nemůžeme, jelikož to nejde uhlídat, ale snažte se výhradně používat voice chat.

[1] Mixing - Nemixovat RP a OOC. (Umřel si, a říkáš pozici tvé smrti na Discordu).

[2] Nabádání - Samotné ponoukání k metagamingu, tzn. vypisování informací, které se postavy nemají jak dozvědět, pokud nebyly zahrány v RP,materiály které jste IC nezískali - jsou považovány za porušení pravidel.

[3] Rozeznávání osob - Poznávání osob podle hlasu nesmí být jediný faktor k poznání dané osoby. Podle hlasu můžete poznat přízvuk dané osoby, ale nikoliv samotnou osobu. (Můžete osobu poznat na základě tělesných rysů: Tetování, typického chování dané osoby, vzhledu). Vždy prosím zvažte jestli opravdu je logické aby jste postavu poznali a jestli k tomu dojde i Ateam při řešení následného reportu.

[4] RPení myšlenek Do /do a /me je zakázáno psát své myšlenky, které mohou ovlivnit RP spoluhráčů (=ponoukání k metagamingu), převážně zakazujeme psát “/me Myslí si o něm, že je blbec”, apod.

Powergaming[editovat | editovat zdroj]

[1] Nereálné úkony - Zákaz provádění nereálných úkonů, např. “/me pan Spock ho nyní teleportuje na vesmírnou loď Enterprise”.

[2] Asspuling - U větších zbraní a předmětů je zakázáno vytahovat je z inventáře, pokud je již nemáte v ruce. V případě, že však zbraně např. vozíte v autě, měli byste si je předtím vyzvednout popisem činnosti /me. Ve velkém batohu lze přenášet M4 a dlouhé brokovnice. V menším batohu a z podkabátu však můžete vytáhnout pouze zbraně typu SMG a nebo krátké brokovnice za použití popisu činnosti /me . Škorpióna, Desert Eagle, colt, nůž, foťák lze vytáhnout bez popisu /me.

[3] Water Evading - Unikání policii plaváním (skočíte do vody a začnete plavat co nejdál od břehu.).

[4] NonRP Driving - Nejčastěji porušované pravidlo – Nevyžadujeme, abyste nutně zastavovali na každé červené na semaforu, ale jezděte prosím s mírou a snažte se být ve svém řízení pokud možno co nejblíže realitě. Dále, pokud je vaše auto opravdu vizuálně nepojízdné, neměli byste s ním ujet. Doporučujeme řešit tuto situaci například využitím odtahové služby a nebo opravy od autoservisu. Respawn aut v garáži vám zakázat nemůžeme, ale tímto se sami okrádáte o RP.

[5] Bezvědomí Pokud se nacházíte v režimu respawnu (černobílá obrazovka s odpočtem času), nesmíte si sami sobě přivolat pomoc jestliže jste na nějakém opuštěném místě, kde nikdo není, pokud jste uprostřed města, tak je možné aby vám zavolal pomoc například náhodný kolemjdoucí (stiskněte klávesu G - přivolá jakoukoliv dostupnou pomoc). Pokud jste v bezvědomí tak se z něj můžete dostat jen za pomoci pracovníka EMS nebo PD.

[6] Převlékání - Pokud se převlékáte mimo šatnu, je nutné mít oblečení zaRPeno a převlékání adekvátně RPit. Není možné zneužít převlékání přes /pedmenu nebo F3, pokud nemáte oblečení zaRPené u sebe, např. v kufru auta / adekvátně v kradeném autě - např. pracovní oblečení, apod.

Např. Když ukradnete v Sandy Shores starý VAN, pravděpodobně v něm opravdu nenajdete nový, čistý luxusní oblek.

[7] RPení s NPC - Pro každou RP scénu platí stejná pravidla za jakýchkoliv časových okolností, tzn. žádné “skipování” oprav s hráči v pozdních nočních hodinách. VÝJIMKOU JE situace, kdy není na serveru nikdo, kdo by s vámi danou činnost zaRPil a nejde o činnost, u které je nutné interakce s hráčem, nebo může RPením s NPC dojít k ovlivnění RP ostatních. (např. pohovor k RPené firmě, navrácení ŘP, lékářská zpráva pro RP, změna identity)

[8] Bunnyhop - Zákaz využití BunnyHop – skákání při běhu či jíždě na kole za účelem rychlejšího přesunu.

[10] Lhaní do /do - Do /do je zakázáno lhát.

[11] Sticky Text ( /sticky ) je dlouhodobě umístěný a perzistentní (přes reconnect, restart, atp.) text, je možné ho umístit na objekt, na sebe, nebo na místo. Díky tomu se vyhnete opakovaným /do. Sticky Text je nutné využívat reálně a adekvátně, to samé platí o jejich odstraňování. V případě že např. někam nasprerujete graffity, je nutné celou věc zaRPit a povolení odstranění VŠEM (každý může zeď umýt), odstranění je stejně tak nutné adekvátně zaRPit.

Pokud je to reálné, každá sticky musí být adekvátně odstranitelná. V případě že jde např. o poškození vozidla a chcete Sticky odstranit, měla by vaše postava být mechanik, nebo mít zkušenosti v oboru, které si v případě potřeby dokážete obhájit (životopis, pracovní historie doložitelný lore).

Pozor na Powergaming v Sticky textech.

Postavy[editovat | editovat zdroj]

Kdy je nutné žádat?[editovat | editovat zdroj]

[1] Více postav - Hráči smí hrát pouze za jednu postavu na jednom herním účtu. Druhou postavu je možné získat, jako odměnu za VIP (musí být schválena adminy) nebo jako výjimka udělena Admin teamem v případě, že Vaše RP schopnosti vyhodnotí za dostatečné a hlavně pokud bude Vaše druhá postava zajímavým přínosem pro RP. Výjimky se udělují na fóru ve vlákně Žádosti o více herních postav. Všechny žádosti budou pečlivě procházeny. Díky novému systému jsou Vaše peníze, majetek, práce, telefon a zkrátka VŠE rozděleno.

[2] NPC Postavy - Pokud hraješ za NPC postavu, měla by být unikátní. V případě že již někdo stejnou NPC postavu na serveru hraje, může dojít k zákazu hraní za danou NPC postavu admin teamem pro předejití rizika záměny postav.

[3] Dětské postavy - Pokud si chce hráč vytvořit postavu mladší 18 let je povinen si zažádat o speciální povolení na fóru v sekci: “Žádost o více herních postav”. Je povinen takto učinit i v případě, že se jedná o jeho primární herní charakter.

[4] Zvířecí postavy - Pro hraní jakéhokoliv zvířete je hráč povinen si zažádat o speciální povolení na fóru v sekci: “Žádost o více herních postav”. Je povinen takto učinit i v případě, že se jedná o jeho primární herní charakter.

Na co si dát pozor?[editovat | editovat zdroj]

[1] Zvolené zaměstnání a celkový majetek (peníze, garáž, dům) je pro všechny vaše postavy nově rozdělené.

[2] Postavy byste mezi sebou neměli míchat (např. postava, se kterou hrajete dřevorubce nesmí hrát člena mafiánského gangu, pokud je mafiánem vaše jiná postava). Hráč by neměl zneužívat informací, které se jeho postavy dozví a zneužívat je ve vlastní prospěch (viz metagaming).

[3] Pozastavení postavy nově NENÍ MOŽNÉ! SelfCK - Úplná smrt vaší postavy. Pokud už vás postava nebaví a máte rozumný důvod můžete si požádat o její ukončení. Musí být schváleno admin týmem (Discord ticket). Musí mít pádný důvod. Chceme předejít týdením postavám a zajistit tak hráčům kvalitní požitek z RP a vytvářením jedinečných příběhů.

[4] Hráči mají přísně zakázáno dědit věci mezi svými postavami. ( Např.: Pokud potřebujete ukrýt peníze za Vaši primární postavu a chcete zaRPit, že je posíláte své sekundární postavě = NELZE! )

[5] Pro hraní ve frakci existují speciální pravidla – viz odkaz

[6] Je zakázáno, aby hráč, který přišel o svou postavu (dostal CK, apod), se vrátil s novou postavou, která má jakoukoliv vazbu k jeho předešlé postavě (příbuzenství, známost,…) neboť se jedná o nepovolený METAGAMING. Admin tým však může v některých případech udělit výjimku, pokud by se jednalo o jiný druh RP, kdy se hráč prokazatelně nebude snažit např. pomstít svou předešle zabitou postavu. Dále je zakázán návrat k ilegální činnosti s organizovanou skupinou osob, se kterou spolupracovala původní postava. Zákaz platí po dobu 14 dní . Seznámení, interakce a legální činnosti spojené s frakcí jsou povoleny, nikoliv však cokoliv ilegálního, ani externě jako spolupracovník.

[7] V případě CK je nutné požádat formou dev-ticketu na Discordu o wipe, v případě více postav je nutné vypsat dle pravdy jaké majetky vaše postava měla a které patří druhé postavě.

[8] Doporučujeme taktéž zveřejnit životopis vašich postav na fóru do sekce Životopisy. V případě sporů se bude posuzovat váš charakter.

Vozidla[editovat | editovat zdroj]

[1] Hráči mají zakázáno umisťovat více addon vozidel na jedno místo (6+) bez předchozí dohody s adminem. Je velká šance, že při větším množství addon vozidel na jednom místě začnou mizet textury a upadat FPS. Jedná se o omezení FiveM.

[2] Je zakázáno vyhlásit CK vozidlu jiného hráče.

[3] Zákaz tuningu a oprav vozidel. Tyto akce může provádět pouze mechanik.

[4] Erpení SPZ na dopravních prostředcích:

Pokud si sundáte SPZ daný čas, kdy nechcete mít na dopravním prostředku, musíte poslat /report sundání SPZ číslo … aby následně bylo jasné zda je SPZ použitelná pro doerpení akce (důkaz, stopa po pachateli či potřebné info unesené protistraně). Pokud tak neučiníte, vozidlo je stále bráno jako vozidlo s viditelnou SPZ. To samé platí i u motorek, které SPZ propově nedisponují.

Po následném připojení do hry, jí daný prostředek opět má. Jedná se jen o dočasné sundání z dopravního prostředku, nikoliv trvalé.

[5] Pokud je Vaše vozidlo zabaveno / odtaženo složkou LSPD nesmíte jej 24h IRL používat.

[6] Každé livery (polep na vozidlo) je dělané přímo na zakázku pro uživatele či skupinu uživatelů. Není možné jej mít na vozidle bez schválení majitele daného polepu, který má 100%ní právo na rozhodování o povolení užívání polepu na vozidle. V případě, že Vám bude v obchodě vozidlo dodáno s livery namontovaném na vozidle, dejte report a vozidlo Vám bude upraveno do základní barvy. V případě, že chcete daný polep užít pro nelegální činnost, je potřeba podat report a následně bude posouzeno, zda je možné livery užít pro tu danou akci či nikoliv.

Bydlení[editovat | editovat zdroj]

[1] Kde bydlet? Každá postava (s výjimkou RP bezdomovce) musí mít kde bydlet (motel, byt, dům). V případě, že vaše postava nemá bydlení, jedná se o fail RP. Nemovitost musí být reálně pronajatá, jinak se též jedná o fail RP (člověk s X auty žijící v autě opravdu nedává smysl).

[2] V případě, že chce hráč vlastnit nějaký dům se speciálním interiérem / exteriérem z RP důvodů jako osobní majetek mimo frakci, může si o něj požádat na fóru. V sekci Životopisy 2 napište životopis konkrétní postavy, a hned pod něj jako další příspěvek (do stejného téma), žádost o konkrétní nemovitost. Admin tým tuto žádost hned po schválení zrealizuje. Další možností je pořízení VIP housu, což zahrnuje navíc i vlastní interiér k domu kdekoliv na mapě. Více info najdete na stránce donate.

V případě RP sporů majetek vlastní ten, kdo podal žádost dříve, případně má zpravidla přednost frakce před jednotlivcem.

PVP[editovat | editovat zdroj]

[1] Zákaz KOS - Kill on Sight (zabití na první pohled). Pokud se postava rozhodne zaútočit střelnou zbraní nebo nadměrnou silou (s možností vážných/fatálních následků) na jinou postavu, vždy by pro to měla mít pádný důvod (nestačí pouze důvod: „ nelíbí se mi tvoje oblečení “ apod.). Vaše cesta k vážnému zranění či zabití druhé postavy musí být vždy propracovaná a odůvodněná! Při útoku na jinou osobu je nutné umožnit protistraně interakci - např. před postřelením k osobě přijet, zastavit, promluvit na ni pár vět. V případě že první interakcí RP akce je násilí (zbraní, autem, čímkoliv), jde o KOS!

[2] Safezone - Zákaz útoků nebo okrádání těch, pro které v danou chvíli není technicky možné reagovat nebo se bránit - většinou to dokážete odhadnout, nebo poznat dle blízkých interakcí (někdy i viditelných “koleček”) – příklady: vytváření postavy, převlékání, obsluha bankomatu, nakupování v obchodě/PDM, ovládání boss menu, animace v posilovně, listování různými katalogy, apod. Výjimkou je ovládání telefonu.

[3] Únosy & Zadržení - Maximální doba menšího únosu jiné postavy je 1 hodina. Zbytek je na OOC domluvě mezi vámi. V případě, že provádíte únos postavy bez účelu CK (nemáte ho ješte schválené – CK je poslední možnost) a požádáte o spectate od admina, lze případné schválení CK řešit operativně. (tzn. spectující admin má právo rozhodnout o CK v případě neadekvátního RP).

V případě že unášíte na veřejném místě nebo provádíte jinou běžně skriptově nealertovanou (alertuje se střelba, krádeže aut, zbraně, zabití NPC) činnost **tam, kde se běžně pohybují civilisté a může vás někdo vidět**, pošlete call na PD jako civilista. Příklad: "[CIVILISTA] Nějací muži v maskách tady někoho přepadli a unesli"

V případě že jde o větší akci a vědomě se čeká se na interakci třetí strany (svědci, rodina pro výkupné, apod.), nebo dojde ke schválení adminem, doba není omezena.

[4] Pokud si nejste jistí, jak PVP zahrát správně, doporučujeme nahrávat si záznamy, popřípadě požádat adminy o spectate, nebo předem probrat plán s adminem.

[5] Konfliktní RP - Po jakémkoliv konfliktním RP(provokace, krádež, unos atp..)  je nutné zůstat na serveru minimálně 30 minut po vykonání dané aktivity (Aby měla protistrana čas na RP reakci) nebo 15 minut po úniku v případě že vás někdo pronásleduje. (PD, Nepřátele..)

Výjimkou je situace kdy si dokážete obhájit že na danou akci v aktuální chvíli neměl kdo reagovat. Berte v potaz protistranu a její okolí, státní složky...

[6] Zákaz provokace policie bez pádného RP důvodu. Porušení tohoto pravidla je opravdu na vlastní nebezpečí. V případě, že vás někdo nahlásí za porušení tohoto pravidla, měli byste být schopni si své důvody obhájit. Můžete popřípadě požádat admina, aby vás spectoval a na situaci dohlížel.

[7] Pokud hráč dostane od admina revive během RP, zůstane na místě a pomocí příkazu /rag si lehne a nebude se hýbat, bude adekvátně RPit zranění a bezvědomí, nebo velmi slabé vědomí bez schopnosti jakékoliv složitější interakce (vysílačka).

[8] Zákaz schovávaní se v křoví, jediné co je povoleno je schovávat se za křovím, nikoli přímo uvnitř (poznámka, každý hráč má jiné vykreslování, i tak riskujete, že vás zpozorují).

[9] Útoky a konfliktní RP proti dětským postávám musí být předem schválené Admin Teamem (admin-ticket). V jejich přítomnosti konfliktní RP prováděno být může, nicméně nelze využít dětské postavy jako živý štít (zneužít toho, že je dítě poblíž vás, aby na vás neutočili).

[10] Fear Roleplay: Hráč je povinný RPit strach a respekt, v případě, že nekdo vypadá nebezpečně, a nebo má nad ním silovou převahu.

[11] Je zakázáno RPit zbraně jako airsoft, paintball nebo expanzní. Boxery jako prsteny a podobně.

[12] Zákaz “RPenia” nepriestrelnej vesty. Nepriestrelnou vestou je vybavený len Policajný zbor. Hráčom a nelegálnym frakciám sú nedostupné. Tak ako pri pravidle o inventáre, RPí sa to, čo skutočne máte.

[13] Je zakázáno zneužívat skriptových možností PD, nebo jiných frakcí, ke kterým v rámci RP nemáte přístup.

Například: PÁSKY NA MÍSTO ČINU, seznam online PD, apod.

SPECIÁLNÍ PRAVIDLA PRO ILEGÁLNI PvP[editovat | editovat zdroj]

[1] Na jedné nelegální RP scéně může současně kooperovat maximálně 10 lidí na jedné straně. Toto pravidlo se nevztahuje na omezení počtu členů nelegální frakce, nýbrž na počet účastníků na jedné akci. Tohle pravidlo platí i v případě spojení skupin. Za jednu stranu smí být na scéně maximálně 10 hráčů (příklad:5 aktivních útočníků a 5 lidí, co sleduje perimetr). Odpovědnost za dodržení tohoto pravidla nese vždy vůdce frakce - na té straně, u které došlo k porušení pravidla. Limit legální protistrany není na počtu nijak omezen (policisté mohou povolávat posily z jiných bezpečnostních složek, např. agenty, armádu, SWAT,…).

[2] Policisté by měli v první řadě dbát o bezpečnost rukojmí a neriskovat jejich život svými zásahy.

[3] Pokud poražení nejsou oživeni záchrannou službou a objeví se v nemocnici, vše si pamatují - hrajete zraněné, u kterých se předpokládá, že budou poté vyslýcháni policií. Pokud není schváleno CK, RPěte zranění, která můžete přežít. Nelpěte tedy na tom, kde jste rány viděli - např. hlava.

[4] Pri nelegálnych akciách sa vyžaduje primeranosť na oboch stranách. Streľba má byť vždy posledným východiskom z danej situácie. Snažíme sa o RP realného života. Toto platí pre všetkých ako na nelegálnej tak aj legálnej strane zákona. Každá akcia vyvoláva reakciu a nikto si pri prepadnutí obchodu nedovolí v plnom limite (tzn. 10 ľudí na nelegálnej strane) vystrieľať všetky policajné hliadky po príchode. Taktiež polícia nezačína po príjazde na miesto ihneď streľbu.

Bezvědomí a vážné zranění - dříve PK (Player Kill):[editovat | editovat zdroj]

[1] PK = Player Kill = aktuální zabití postavy. Postava si vše pamatuje a pokračuje ve hraní . Je vážně zraněna a musí se nechat ošetřit.

[1] Zranění postavy nastane v případě, že vám někdo v rámci RP způsobí zranění, nebo se jakýmkoliv způsobem dostanete do obrazovky “bezvědomí”. Postava si vše pamatuje a pokračuje ve hraní . Je zraněná musí se nechat ošetřit.

Výjimky: Bugy, přejetí od NPC (které není hráčem!), “skip” akce nařízený adminem

[2] V případě dočasné smrti / vážného zranění, kdy se hráči zobrazí obrazovka s odpočtem do respawnu, je hráč povinen vyčkat do přivolání pomoci. Sám si hráč může přivolat pouze pokud se tak stane v obydlené oblasti kde mohou být okolo civilést pomocí klávesy G. Pokud limit vyprší, hráč se respawne v nemocnici a je povinen pokračovat v roleplayi jako zraněný. Musí se neprodleně nechat ošetřit lékařem.

[3] Nepřítomnost EMS na serveru – ošetřování pacientů a operace ve státní nemocnici mohou provádět pouze členové frakce EMS, pokud není adminem schváleno jinak . PD a FD mohou provádět první pomoc za určitých situací.

Jak postupovat:

 1. situace, kdy hráč zemřel a má respawn obrazovku: a) není nikdo, kdo vám může přivolat pomoc – musíte počkat do respawnu a po objevení se v nemocnici jste povinni zaRPit, že vás ošetřil doktor (ačkoliv tam žádný není – stačí tedy být klidně jen minutu na operačním sále, můžete používat /me a /do), a že jste zranění. b) přivolat pomoc vám může hráč – hráč se může obrátit na PD / FD. Policisté a hasiči mohou hráči dát první pomoc užitím příkazu /revive, abyste nepřišli o věci kvůli respawnu. Dále vás však musí odvézt do nemocnice, kde jste povinni zaRPit, že vás ošetřil doktor (ačkoliv tam žádný není – stačí tedy být klidně jen minutu na operačním sále, můžete používat /me a /do), a že jste zranění.
 2. situace, kdy hráč nezemřel a nemá respawn obrazovku (pouze RPí, že je v bezvědomí): a) není nikdo, kdo vám může přivolat pomoc – pakliže se ve městě neobjeví nikdo, kdo by vám pomohl, můžete se rozhodnout, zda navštívíte nemocnici, kde situaci zahrajete, ale nutné to není. Pouze byste měli hrát zraněného / hrát, že máte zdravotní komplikace. b) přivolat pomoc vám může hráč – platí stejné pravidlo, jako v případě situace 2/a

[4] Nežádejte admina o revive, pokud se nejedná o smrt způsobenou bugem či chybou ve hře

[5] Pokud je hráč zraněn, je povinen hrát adekvátní RP (pokud špatně chodí, neměl by běhat, než se zotaví, apod.).

Revenge kill[editovat | editovat zdroj]

[1] RPení zranění - Poškozený hráč, který je zraněný je dle závažnosti zranění po dobu 1-24h reálného času považován za zraněného a neschopného se mstít. V případě reportu je nutné si obhájit dobu zranění, opravdu není možné po několika střelných ranách za hodinu jít zpátky do akce, druhý den to již možné bude, avšak i tehdy je vhodné RPit že nejste ještě úplně ve formě.

[2] Opakovaný útok - Postava, která hráče zranila taktéž nesmí podobnou akci opakovat dříve, než za 24. hodin (pokud nepůjde o obranu, dohodu s protistranou o tom jak dlouho RPí zranění, nebo nevyhnutelnou akci schválenou adminem).

CK (Character Kill)[editovat | editovat zdroj]

Je třeba vážit si života svého i ostatních a neubírat se k fatálním činům pokud to není nutné. Myslete na to, že ačkoliv jde o hru, postava se kterou máte konflikt za sebou může mít velmi dlouho budovaný příběh, vztahy a vazby, protistrana za sebou může mít mnoho týdnů, měsíců, let budování charakteru, je opravdu nutné ji ukončit, trvale? To samé platí o životě vaší postavy, pokud už vás postava zkrátka nebaví, najděte si rozumný RP důvod. Začněte dělat chyby, KTERÉ ODPOVÍDAJÍ POSTAVĚ (criminal mastermind asi nepůjde jen tak bezhlavě něco vystřílet), važte si vlastního času který jste do postavy investovali a ukončete ji adekvátně a důstojně (během toho můžete žádat o CK).

[1] CK = Character Kill = zabití postavy nastálo. Za tuto postavu již nelze hrát. Hráč si musí vytvořit postavu novou.

[2] Úplná smrt postavy je vždy na posledním místě. Vždy můžete druhé mučit, zranit, vyhrožovat, apod.

[3] CK na jiného hráče musí být schváleno adminem (Discord ticket #podpora-navrhy). V případě, že provádíte únos postavy bez účelu CK (nemáte ho ješte schválené – CK je poslední možnost) a poždádáte o spectate od SUPERVISOR admina, lze případné schválení CK řešit operativně. (tzn. spectující admin má právo rozhodnout o CK v případě neadekvátního RP).

[4] CK vždy vyhlašuje agresor nad poškozeným hráčem. Tuto informaci vždy píše do OOC local chatu (klávesa T, bez použití příkazu /ooc ) ve tvaru “ CK – Jméno/Nick ”. CK je dále nutno nahlásit také do příslušného textového kanálu na discordu označeného jako #CK, společně s fotografií místa na mapě, kde k CK došlo, aby mohlo dojít k nalezení těla a vyšetřování PD.

[5] Agresoři musí mít vždy pro CK pádný důvod doprovázený kvalitním a dlouhým RP při konfrontaci s poškozenými postavami, kdy se předpokládá několik předchozích střetnutí. Agresoři musí být připraveni obhájit důvod k udělení CK.

[6] Poškození hráči se mohou proti CK odvolat, pokud by jim důvody k vyhlášení CK ze strany agresorů nepřipadaly dostatečně odůvodněné. Spory následně řeší admin tým.

[7] Příliš velký počet nesprávně vyhlášených CK bude tvrdě trestáno.

[8] V případě CK “v zastoupení”, tj. když CK nad postavou nevykonává sám žadatel, ale jeho spoluhráč, tak musí být žadatel fyzicky přítomen CK.

[9] V případě CK ve formě nájemné vraždy, o CK musí žádat jak objednavatel vraždy, tak vykonavatel, který musí ve své žádosti na už schválené CK objednavatele. V tomto případě nemusí být objednavatel fyzicky přítomen při vraždě.

[10] Odstřelovací puška nesmí být použita jako prostředek pro udělení CK, a to ani nepřímo (například postřelení a doražení na blízko).

[11] Auto nesmí být použita jako prostředek pro udělení CK, a to ani nepřímo (například přejetím a doražení na blízko).

[12] SelfCK - Úplná smrt vaší postavy. Pokud už vás postava nebaví a máte rozumný důvod můžete si požádat o její ukončení. Musí být schváleno admin týmem (Discord ticket). Musí mít pádný důvod. Chceme předejít týdením postavám a zajistit tak hráčům kvalitní požitek z RP a vytvářením jedinečných příběhů.

Gross Roleplay[editovat | editovat zdroj]

[1] Zákaz gross roleplaye. Tento typ RP je povolený jen za určitých podmínek. Na následující druhy roleplaye potřebujete povolení od všech zapojených hráčů. Je velmi vhodné co nejlépe ve zkratce upřesnit o jaký gross žádáte, jinak může dojít k nepříjemným situacím, kdy již akce nebude oběti komfortní a zastavjí ji. Hraní tohoto typu roleplaye bez povolení je jinak přísně zakázáno:

– Rasismus - bez vyjímek, nulová tolerance a exemplární tresty na jakékoliv vulgární i útočné narážky na rasu, pohlaví, náboženskou orientaci, apod. ( Pouze počeštěná slova. slova jako “negr/nigga”, které jsou mezinárodní jsou přísně zakázána i v případě, kdy všichni přítomní s daným gross roleplayem souhlasili! Mezi povolená slova patří například: “rejžožroujt” a podobně )

– Znásilnění

– Kanibalismus

– Pedofílie

– Sexuální obtěžování

Pokud jste dali souhlas ke gross roleplayi, můžete svůj souhlas kdykoliv zrušit. V tomto případě je potřeba opět informovat všechny zapojené. Gross roleplay se musí dít jen na místech odlehlých od ostatních hráčů. Pokud se do situace zapojí jiný hráč, roleplay se musí zastavit až do jeho odsouhlasení. Mučení je povoleno, ale pouze jen v určitém přijatelném rozsahu (viz PVP pravidla níže – odstavec č. [8]).

Je striktně zakázáno vykonávat bez předchozího povolení AT Gross RP proti dětským postavám , nebo v jejich přítomnosti. V případě schválení platí standartní Gross RP pravidla (musí odsouhlasit všichni zúčastnění)

[2] Je zakázáno hráče mučit způsobem, který by na nich zanechal trvale viditelné následky, které se nedají hrát v RP (nelze tedy např. uřezávat končetiny nebo hráčům vyřezávat nápisy na různé části těla,…). Hráč by musel při každé interakci popsat přes /do, že má nějakou vadu, což je nereálné. Pokud by se ale jednalo například o uříznutí prstu, ucha a nebo jiné části, která by se dala reálně lékařským způsobem přišít zpět, je tento typ mučení povolen. Odňaté části těla však nebude agresor nikdy likvidovat nebo znehodnocovat. Poškozený si je jakoby “odnese” s sebou do nemocnice, kde mu je vrátí zpět.

VIP[editovat | editovat zdroj]

[1] Převody VIP vozidel možné pouze po schválení adminem.Prodej za IC money je možný přes bazar za asistence admina, kdy se Vám vyplatí určená část zůstatkové hodnoty vozidla.

[2] Pokud vaše postava zemře a nikoliv vlastní vinnou (neplatí tedy pro self CK), před smazáním postavy máte nárok na uložení 50% vozidel zakoupených za Soul Coin. Zaokrouhlení je vždy dolů (1=0,3=1,4=2,atd…) O uložení pro převod se žádá v #dev-ticket a je nutné požádat před smazáním postavy . Žádostem podaným až po smazání již nebude vyhověno.

[3] Pokud Vaše postava zemře a vlastníte VIP dům za Soulcoiny, o dům nepřicházíte a stále ho můžete užívat za novou postavu. Případně opětovně prodloužit na další měsíc.

PD[editovat | editovat zdroj]

[1] Hráči jsou povinni adekvátně reagovat na RP situace se členy policejního sboru, tzn. respektovat je a neignorovat policisty, pokud je hráč zatčen, apod.

[2] PD jsou povinni řídit se vnitřními předpisy, za které odpovídá šéf policie. Pokud poruší vnitřní předpisy (nesdělí občanovi práva, zastřelí civilistu, apod.), tento druh situací se řeší vždy v rámci RP, nikoliv jako porušení pravidel.

[3] Hráči, kteří nejsou členové PD sboru nemohou nosit policejní INSIGNIE (znaky), leda by se jednalo o RP, které bylo posvěceno adminem. Oblečení může státní složky napodobovat, avšak bez povolení ho nesmí přímo kopírovat.

[4] PD mohou používat Discord sekci “TOR” (blackmarket v mobilu) stejně jako všichni ostatní. Místnosti si však musí zjistit pomocí RP.

[5] Hráč nesmí být držen v CPZ déle, jak hodinu reálného času pokud neprobíhá žádné RP okolo případu. Pokud RP probíhá a hráč čeká dlouho v CPZ, mělo by být vykonáno maximum pro zajištění interakce i vězněnému hráči, popř. rozhodnuto o vyšetřování (bod 7.) Po vypršení daného limitu musí být hráč propuštěn z cely.

[6] U lehčích či nenásilných trestných činů může být hráči udělen alternativní trest - veřejně prospěšných prací, podmínečné propuštění, domácí vězení, apod.

[7] Pokud jde o případ vyžadující delší vyšetřování, je nutné rozhodnout, zda bude hráč vyšetřován vazebně, na svobodě (lehčí, nenásilné případy) s případnou udělenou kaucí, nebo jinak (např. domácí vězení)

[8] V případě dostupnosti DOJ je nutné umožnit verdikt případu soudem.

[9] Pokud policista uvězní do CPZ podezřelého a odchází ze služby, nebo na jiný případ a dá se předpokládat že se nevrátí aby stihl dořešit případ do stanovené doby uvěznení (1h), je nutné případ předat jinému kolegovi k dořešení, nebo rozhodnout o vazbě (či jinak) dle bodu 7.

[10] Nárok na PD revive platí pouze tehdy, pokud stojíte proti značné přesile!!! Zneužívání se bude tvrdě trestat! V případě, že stojíte proti přesile můžte PD během jedné RP akce využít PD respawn MAXIMÁLNĚ 2x!!! Po dosažení maximálního počtu musí PD rpit zranění a zůstat na místě.

[11 Účty na Twitteru i TOR aplikace jsou nevystopovatelné.

[12] Pokud bylo voláno ze skrytého čísla, je ZAKÁZÁNO RPit že číslo máte (např. díky bugu z historie hovorů).

[13] Procházení historie zpráv a hovorů osob je možné pouze se soudním příkazem.

Zákony a RP tresty[editovat | editovat zdroj]

[1] Hráči by se měli řídit předpisy a zákony Los Santos. Jejich seznam naleznete ZDE . Porušení zákonů se řeší pouze v rámci RP.

[2] Hráč je povinen si odsedět trest stanovený PD či soudem (soud zastupuje jeden z adminů). V případě, že si nemůže daný trest odsedět v rámci RP (např.: pokud je trest delší a hráč se musí odpojit), musí se domluvit s adminem. Zbytek trestu si hráč odRPí dle domluvy.

[3] Útěk z vězení není možný, leda by se jednalo o předem schválenou akci domluvenou s admin týmem.

[4] Trest odnětí svobody na doživotí je považováno za CK postavy. Avšak soud (admin) tento rozsudek v RP uděluje jen za velmi závažných okolností.

Létání a letiště[editovat | editovat zdroj]

[1] Každý hráč-pilot musí vlastnit průkaz vydaný leteckým úřadem. Pokud daná osoba létá bez licence a není k tomu způsobilá, považuje se to za špatně zahraný roleplay. Průkazy vydává frakce Los Santos airlines 8. Letecké zákony najdete zde 7

[2] U každého hráče, který chce vlastnit pilotní průkaz, se předpokládá zájem, motivace a určité znalosti. Snažíme se přiblížit co nejvíce realitě ; některé věci se však dají v roleplayi doučit.

[3] Pouze osoby, které jsou členem frakce letiště LSPA (Los Santos Private Aviation), 8 mají povolený vstup do areálu hlavního letiště (Los Santos International Airport). Jakékoliv nelegální činnosti v těchto prostorách nebudou tolerovány kvůli nedostatečným kapacitám bezpečnostních jednotek (PD, armáda, atd.). Pokud má hráč dobrý důvod na nelegální akci v areálu, musí dostat vždy povolení od admina, který danou záležitost vždy konzultuje s vedoucím leteckého úřadu (pokud je k dispozici. V opačném případě dává svolení Boss Admin).

[4] Hráči jsou povinni neomezovat leteckou dopravu na všech letištích. Každá akce na této ploše musí být nahlášena adminovi nebo na letecký úřad v rámci RP . Toto pravidlo souvisí převážně s ilegálními závody v prostorách hlavních letišť.

[5] Z letadel a helikoptér JE možné střílet.

[6] Pád letadla nebo helikoptéry vlastní chybou = CK !

[7] Pokud bude letadlo nebo helikoptéra sestřelena (jakoukoliv zbraní), nejedná se o CK, pokud nebyly splněny podmínky pro CK (schválení) . V opačném případě je možné CK vyhlásit.

[8] NonRP Flying – není možné předvádět všemožné akrobatické kusy, které by reálně nebyly možné, i když to mechanika hry dovoluje.

Frakce & Firmy[editovat | editovat zdroj]

Existují 2 typy firem - soukromé a státní. Velkou část státních firem je možné odkoupit do soukromého vlastnictví, tyto firmy mají různé vlastnosti, výhody a nároky na řízení.

Nejsnadnějším způsobem k získání státní frakce je práce ve frakci, šplhání na kariérním žebříčku, ve chvíli, kdy přesvědčíte ředitele, nebo se jím sami stanete, můžete požádat stát San Andreas o privatizaci společnosti. V případě že žádost projde, bude vám navrhnuta cena a případně možnosti financování (např. půjčkou). Práce ve firmě a vyšší pozice ve firmě vám zvýší šance na úspěšnou privatizaci a také sníží její cenu.

Privatizace vám zajistí plnou kontrolu nad příjmy a majetkem, zaměstnanci, budoucností společnosti.

Počet hráčů v nestátní frakci (jakékoliv) je omezen na 8 členů (je možno požádat o navýšení). Každá frakce má 4 platové třídy (1x boss, 1x manager, 3x senior, 3x junior - množství senior zaměstnanců musí být menší nebo rovno junior zaměstnancům) - všichni získávají platy z voidu, nikoliv z firemního rozpočtu, firemní rozpočet je tedy zisk navíc, který může být rozdělen libovolně vedením. Manager má práva nabírat zaměstnance, nikoliv však přístup do rozpočtu. V případě přínosné početné frakce je možné požádat v admin-ticket o navýšení množství senior a junior pozic.

Databáze státních firem: Státní firmy - Soul Story Gaming 18 Databáze soukromých firem: Soukromé firmy - Soul Story Gaming 7

Kdy potřebuji frakci?[editovat | editovat zdroj]

Frakci hráč potřebuje ve chvíli, kdy vykonává s dalšími lidmi činnost, ke které potřebuje určité technické možnosti navíc - např. firmu do které může zaměstnávat lidi, nastavovat platy, vlastnit frakční nemovitost, atp.

Velmi často je možné RPit firmy a seskupení i bez frakce, není k tomu potřeba žádné povolení. Příklady: one-man-firmy, malé obchody, taco-van, věci které nepotřebují job…

Jak fungují frakce?[editovat | editovat zdroj]

[1] Frakce jsou seskupení hráčů se společným zájmem. Hlavním důvodem založení je většinou snaha založit firmu cílenou na zisk, zábavu, apod. Proč mít frakci? Důvodem může být využívání speciálních výhod pouze v rámci frakce, které mají členové předem schváleny admin týmem (rozpočet, stálý příjem v rámci jobu, domy a usedlosti, speciální vozidla, zpřístupnění různých funkcí, apod.).

[2] Jedna postava může dle svého uvážení a možností být členem několika frakcí najednou, pokud k tomu má pádný RP důvod.

[3] Hráč NIKDY nesmí mít dvě svoje různé postavy ve stejné frakci!

[4] Postava, která je clenem statni frakce (LSPD, PHMC, DOJ atd.) nesmi vykonavat jakoukoliv nelegalni cinnost - vyjimku schvaluje A-team (tzv. “korupce”).

[5] Řešení záležitostí ohledně frakcí

 • Pokud máte frakční discord, musí na něm být min. 2 členi Admin teamu
 • Adminům dohlížejícím na Váš frakční discord musí být umožněn náhled do všech IC roomek. OOC nás nezajímají.
 • Pokud máte nejasnosti či stížnost vytvořte Dev ticket, zákaz řešení soukromě po PM s jedním členem A teamu
 • Možnost řešení ve vedení na voice, ovšem v přítomnosti min. 2 členů Admin teamu.

CO MUSÍ ŽÁDOST O FRAKCI SPLŇOVAT[editovat | editovat zdroj]

[1] Žádost o schválení frakce vždy podává budoucí vůdce frakce (postava).

[2] Minimální počet pro založení frakce jsou vždy 3 postavy. Maximální počet není určen. Admin tým však může počet členů zredukovat, pokud k tomu bude dostatečný důvod.

[3] Pokud hráč nesplňuje podmínku minimálního počtu členů, může své povolání provozovat, avšak ne jako frakci.

[4] Žádost musí obsahovat kompletní informace jako např.: Vznik, historii, sídlo, zaměření, požadované výhody v rámci frakce, apod. Doporučujeme také přidat obrazové přílohy vašich pracovních uniforem či automobilů.

[5] V žádosti musí být dále vždy uveden počet zakládajících členů frakce.

[6] Jmenný seznam členů může být na fóru zveřejněn (v tomto případě vždy uvádějte váš nick + jméno postavy); doporučujeme jej však převážně u nelegálních frakcí nezveřejňovat kvůli možnému ovlivnění a metagamingu.

[7] Jakékoliv změny v JIŽ SCHVÁLENÝCH frakcích (převážně změny členů) je vůdce frakce povinen hlásit adminům. Veškeré změny v popisu frakce provádí vždy jen admin.

PROCES SCHVALOVÁNÍ[editovat | editovat zdroj]

[1] Žádost se podává prostřednictvím diskuzního fóra – žádosti 2, kdy do předmětu napíšete název frakce a za něj uvedete (NÁVRH) .

[2] Po vložení vašeho příspěvku na fórum Admin tým následně celou žádost přehodnotí a v případě, že je vaše žádost zaujme, budete pozváni na pohovor na náš discord k probrání detailů ohledně fungování frakce, jejího nastavení (v případě speciální žádosti), a k vyjmenování seznamu zakládajících členů, které admin tým zaeviduje.

[3] V případě, že frakce nebude obsahovat dostatečné informace a podklady, admin fóra bude na příspěvek reagovat s určitou připomínkou, co vše je potřeba doplnit.

[4] Pokud nebudou podklady přes veškeré výzvy ze strany admin týmu dostačující, může frakci admin zamítnout s poznámkou „ ZAMÍTNUTO “. V zamítnutém topicu, který bude následně uzamčen, bude tato frakce označena v předmětu poznámkou (ZAMÍTNUTO) .

[5] Frakce je schválena pouze tehdy, pokud se v topicu nachází poznámka „ SCHVÁLENO “ od některého ze členů admin týmu. Ve schváleném topicu bude tato frakce označena v předmětu poznámkou (SCHVÁLENO) . Poté dojde k přesunutí příspěvku na hlavní fórum mezi ostatní schválené frakce. Téma bude uzavřeno, aby jej autor nemohl měnit. Změny provádí admin pouze v případě požádání ze strany autora.

[7] Zánik frakce se určuje dle situace (frakce není dlouhodobě aktivní, vůdce porušuje pravidla, CK vůdce, zrušení na vlastní žádost … apod.). V topicu zaniklé frakce který bude následně uzamčen, bude tato frakce označena v předmětu poznámkou (ZANIKLÁ) .

[8] Dříve, než dojde k zániku frakce, přihlédne admin tým k okolnostem jejího zániku a případně nabídne zbylým členům, aby si zvolili jiného vůdce. Pokud panuje všeobecná shoda, dochází k úpravě topicu fóra (již schválené žádosti) a k převodu kompetencí na nového vůdce.

[9] Po zániku frakce bývalí členové přicházejí o veškeré výhody a práva.

[10] Je zakázáno u adminů urgovat schválení a psát jim kvůli vaší frakci do soukromých zpráv.

Jak koupit frakci[editovat | editovat zdroj]

[1] Je nutné zažádat na Discordu v ticketu #podpora-navrhy

Běžné kráděže[editovat | editovat zdroj]

[1] hráč by u sebe měl vždy nosit reálné množství peněz, které by mohl unést. Výjimkou je pouze situace, kdy si kupujete drahé zbraně, auta anebo domy.

[2] v případě, že vás okrádá jiný hráč, měli byste mu přes /do sdělit celkovou částku, kterou u sebe máte.

[3] zloděj vás může okrást o vše.

[4] zloděj by neměl dopustit, aby poškozená postava zemřela.

[5] krádeže aut PD, EMS, FD jsou povoleny pouze z pádného RP důvodu. Porušení tohoto pravidla je opravdu na vlastní nebezpečí. V případě, že vás někdo nahlásí za porušení tohoto pravidla, měli byste být schopni si své důvody obhájit. Můžete popřípadě požádat admina, aby vás spectoval a na situaci dohlížel.

[6] zákaz nutit hráče, aby vydal své peníze výběrem v bance. Toto může hráč nabídnout, ale nemusí.

Streaming[editovat | editovat zdroj]

[1] streameři nesmí hovořit na discordu během hraní. Výjimkou je pouze komunikace vysílačkou v rámci RP (další pravidla k vysílačkám viz – Hraní [9] ) .

[2] pokud streamer provádí nějakou činnost mimo hru a RP, měl by si nastavit na streamu černou obrazovku, aby nebylo nic vidět. Platí hlavně, pokud má streamer vyšší práva, například možnost spectate, apod.

[3] Pokud se hráč radí s admin týmem, nebo se účastní běžného rozhovoru či pohovoru, obsah této porady může streamovat pouze s povolením AT.

[4] Zákaz streamování lokací ke sbírání a produkci jakýchkoliv drog.